חיפוש

טראט בראוניס חמאת בוטנים האלוו'ין

קפיצה למתכון

בחג ליל הקדושים האמריקאי, או בשמו האחר האלוו'ין, נחגג החג במסורת הטריק או טריט. יענו או, שתתן מתנה, או, שנזמבר לך את חזית הבית בכל כך הרבה נייר טואלט, שאתה בוכה עד חנוכה. ילדים מחופשים, נוקשים על דלתות זרים, עם דליים ריקים באיומים וסחיטות סטייל מאפיה עוללית.


בראשית היה טראט. טארט בראוניס עשיר בשוקולד, נוטלה וחמאה בוטנים.

אחר כך בא הגנאש. שוקולד מריר (בכל זאת, צריך לאזן את המתוק) עם מעט נוטלה וחמאת בוטנים (כי בכל זאת, אין דבר כזה להפריז עם מתוק)

ועכשיו מגיע החלק שהוא פאן. שברי וחתיכות של כל העולה על רוחכם או מה שיש במזווה.

הטארט החמדמד הזה, יכול להיות עוגת יום ההולדת הבאה של הילדים/נכדים שלכם. תחשבו על כך. לא תשאר עין אחד יבשה של ילדים מתחת לגיל  מצוות, כשתצאו עם הטראט.

טארט בראוניס עם חמאת בוטנים וממתקים

מתכון הטארט הוא של http://witandvinegar.com/

חומרים לטראט

 1. 1/2 כוס חמאה

 2. 1/2 כוס נוטלה

 3. 1/3 כוס חמאת בוטנים חלקה

 4. 30 גרם שוקולד מריר איכותי קצוץ

 5. 1/4 כוס סוכר

 6. 1/4 כפית מלח

 7. 1 כפית תמצית וניל

 8. 2 ביצים

 9. 1/2 כוס קמח

חומרים לגאנש

 1. 1/3 כוס שמנת מתוקה

 2. 110 גרם שוקולד מריר איכותי קצוץ

 3. 2 כפות נוטלה

 4. 2 כפות חמאת בוטנים חלקה

לקישוט

 1. מבחר של ממתקים קצוצים או שלמים

אופן ההכנה

 1. חממו את התנור לחום של 350 מעלות ארה"ב ו180 מעלות ישראל.

 2. שמנו תבנית טארט נשלפת של 9 אינצ' או 22 ס"מ. עיטפו את תחתית הטארט בנייר כסף ושימו את תבנית הטארט, בתוך תבנית אפיה. (המטרה שהבלילה לא תיזל מהתבנית ואם היא תיזל שלא תזל לתחתית התנור). שמנו בספריי שמן והניחו בצד.

 3. בסיר קטן על חום נמוך, חממו את החמאה, נוטלה וחמאת בוטנים, עד שכל החומרים נמסים לחלוטין. טירפו את הבלילה עד שהיא חלקה. הוסיפו את השוקולד הקצוץ. הניחו לו דקה לימס מהחום, וטירפו גם אותו לתוך הבלילה. הוסיפו את הסוכר, מלח ותמצית וניל. שוב, טירפו היטב את הבלילה. הוסיפו את הביצים אחת אחת וטירפו היטב.

 4. הוסיפו את הקמח וערבבו רק עד שהוא מתאחה עם הבלילה. שיפכו את הבלילה לתבנית הטארט והכניסו לתנור למשך 25-30 דקות. אל תאפו מידי את הטארט. הוא יראה לא עשוי, שהוא יוצא מהתנור אבל, הוא מתייצב, כשהוא מתקרר. תנו לטארט להתקרר לגמרי לפני שהוא פוגש את הגנאש.

 5. בנתיים נעשה את הגנאש. בסיר קטן, חממו את השמנת המתוקה. כשזאת מתחילה לבעבע, הסירו את הסיר מהאש והוסיפו את השוקולד, הנוטלה וחמאת הבטונים. ערבבו היטב, והניחו לגנאש להתקרר קלות, לפני שנשפוך אותו וניישר אותו בעזרת מרית, על הטארט.

 6. עכשיו שבצו את כל הממתקים, שחלמתם לאכול, הכל מכל. שיהיה מלא צבע, שיהיה עם ממתקים חצמצים, גדולים קטנים, שיהיה בשפע!

הרעיון לטראט הוא מהאתר HOW SWEET EATS