חיפוש

לחם טחינה סופר סטאר

כל שנה הוא עולה לי מחדש וכל שנה אני לא מאמינה לו מהתחלה. באמת ארבעה מצרכים? באמת. באמת עובד? באמת. באמת טעים? באמת באמת. כל שנה אותו סיפור. מאז 2017 שכה אחיה. משיח הגיע. והוא נושא לחם טחינה. לחם טחינה סופר סטאר ללא גלוטן.

לחם טחינה

מצרכים

 1. 6 כפות טחינה גולמית. אפשר מלאה ואפשר שלא. לא קריטי (טיפ לאיך מגליצים את הטחינה ולא נשאר דבר על הכף? רססו טיפה את הכף טרם השימוש בספרי שמן)

 2. 1 כף סילאן/אגבה/מייפל/שתי כפות דבש

 3. 4 ביצים

 4. כפית אבקת אפיה (אפשר גם להשתמש בכפית אבקת סודה לשתיה אם כי אבקת אפיה מניבה תוצאות יפות יותר)

 5. קורט מלח

 6. לפיזור מעל: גרעינים מכל סוג שהוא, שומשום שחור, פרג, צ'יה ובכלל כל מה שעולה על דעתכם וחביב על חיככם

הוראות הכנה

 1. חממו את התנור ל350 ארה"ב ו180 ישראול. (תקפידו שהתנור יהיה בטמפרטורה הנכונה לפני שאתם מערבבים את הבלילה. אנחנו לא רוצים שהאבקת אפיה או סודה לשתיה יעבדו על פריילוף)

 2. שמנו תבנית אנגליש קייק עם ספריי שמן.

 3. ערבבו את כל החומרים בקערה אחת. הבלילה תצא דלילה ולא ברורה. הכל בסדר אל חשש.

 4. שפכו את הבלילה לתבנית, פזרו למעלה את מה שבא לכם לפזר והכניסו לתנור החם

 5. אופים בין 20 ל25 דקות. רק מה? עשו לי טובה. באמצע האפיה סובבו את התבנית שהלחם שלנו יקבל חום שווה. בגלל שהלחם נשען על ביצים לפעמים נקבל מוטציות מוזרות של לחם. כמו שמיקה אומרת. אל דאגה יש חושך בבטן.

 6. כשהקיסם שלנו יוצא נקי הלחם מוכן. אני ממליצה לשלוף אותו מהתבנית (בזהירות עם החום) ולתת ללחם שלנו עוד 2 דקות בתנור כדי שהלחות תצא לחלוטין

 7. צננו את הלחם טחינה על רשת

יש לנו סיכוי טוב שהלחם יצנח טיפה וזה בסדר. יש לי סרטון וידאו מקסים של נועם בן השנתיים שלוש, ששר שירים של פסח באנגלית. באחד מהם הוא שר את פרעה. כל פעם שאני צופה בו הוא מעלה חיוך על שפתיי. go go go I will never let you go.

גם אני לעולם לא אתן לכם ללכת.