חיפוש

כרוב ממולא באורז ירוק

קפיצה למתכון

זה האוצר. הוא קרוי SAVOY CABBAGE כמו שאתם רואים הוא מאד מאד ירוק. העלים החיצונים שלו כהים מאד והפנימים יותר בהירים, הוא מלא ב"ורידים" ומקומט, מה שהופך אותו לסקסי בטירוף.

הוא מושלם לבישול, העלים שלו קריספים ויחסית שומרים על צבעם במהלך הבישול והוא עשיר מאד בטעם. יחד עם זאת המתכון מתאים לכל סוגיי הכרוב.

אחרי שבישלנו את העלים במיים רותחים על מנת לרככם, העברנו אותם לאמבט מיי קרח כדי לעצור את הבישול שלהם.

אחריי אמבטת מיי הקרח הנחתי אותם על מגבת פרוסה, על מנת להפטר מעודפיי המים.

שימו לב למשולשים הקטנים בתחתית העלה. חתכתי אותם החוצה. הם מאד עבים ומין הסתם יקשו על פעולת הגלגול.

לפני שנתחיל את פעולת הגלגול אנחנו גם נגלח את העורק הראשי בגב עלה כדי להקל על מלאכת הגלגול. (בכלל. כל חלק בעלה שהוא עבה וקשה רצוי להפוך אותו לדק ורך)

מילוי האורז לא פחות חשוב מעטיפת הכרוב. תשקיעו בו, פנקו אותו בגודיס. יש פה טונות של עשבים טריים, צנוברים ובצל עם קינמון וימבה ראס אל חנות.

שלב ראשון בקיפול. פורסים את העלה ומניחים בתוכו שתיי כפות אורז. צריך לקחת בחשבון את גודלו של העלה ולראות ששתיי כפות של אורז אכן נכונות לו, שזה לא הרבה מידי או פחות מידי.

שלב שני. מקפלים את שתי הקצוות התחתונים של העלה למרכזו. עכשיו מקפלים את שניי הצדדים שלו פנימה. מהדקים טיפה את הכיס עם האורז ומגלגלים אותו כלפיי מעלה. תגלגלו רופף מידי האורז יברח. תגלגלו אותו הדוק מידי, אתם עלולים לקרוע את העלה. אז בעדינות, תרגישו את העלה. זאת מיומנות שאנחנו מפתחים ומבינים בערך בעלה השלישי.

אוח. איזה בייבי אתה.

נסדר את הממלואים בשכבה אחת במחבת כבדה (או שלא) ובנהם נפזר את עודפי האורז שנותרו לנו (או שלא). חצי שעה בישול במיי חליטת הכרוב ואתם מפזרים אהבה לארוחה הקרובה

כמה מילים לפני לא לחינם אני אומרת שאם מישהו אוהב אתכם הוא יעשה לכם ממולאים. זוהי מלאכה לא קצרה, שדורשת התעסקות וסובלנות.

ההכנה תתחלק לשלושה חלקים חלק ראשון, נכין את עליי הכרוב. חלק שני, נכין את מילוי האורז. חלק שלישי, נרכיב את עליי הכרוב והאורז ואז נבשל את הכרוב הממולא. כל חלק הוא חשוב אז תנו לו את כל תשומת הלב ותהיו סובלניים. אני לעיתים מכינה את הכל ואז מרכיבה יום למוחרת. פשוט מחלקת את העבודה למשך יומיים.

כרוב ממולא באורז ירוק

חומרים

 1. 1 כרוב גדול 12-14 עליי כרוב

 2. מלח

 3. 2 כוסות של אורז בסמטי (או כל אורז שהוא  בעל גרגר ארוך)מוכן

 4. 1/4 כוס שמן זית

 5. 1 בצל גדול קצוץ היטב

 6. 1 כף סוכר

 7. 1 כפית קינמון

 8. 1 כף ראס אל חנות

 9. 1/2 כפית חווג' מרק (אופציה)

 10. 1/4 כפית כמון

 11. 1/2 כוס צנוברים

 12. 1/2 כפית מלח

 13. 1/4 כפית פלפל שחור

 14. 2 כוסות של עשבים קצוצים היטב פטרוזליה, כוזברה, שמיר, קצת נענע

 15. 1/3 כוס צימוקים (אופציה)

 16. 1 כף מיץ לימון

להגשה

 1. ניתן לפזר סומק

אופן ההכנה

 1. נתחיל בהכנה של עליי הכרוב.

 2. שימו על מגש אפיה מגבת פרוסה או מספר ניירות מגבת והניחו בצד.

 3. מלאה קערה גדולה במיי קרח. הניחו בצד.

 4. מלאו סיר גדול במים הוסיפו לו מלח והביאו אותו לרתיחה. הנמיכו את החום ושימרו על רתיחה עדינה.

 5. . הפרידו בעדינות את עליי הכרוב מהגזע. נסו לשמור עליהם שלמים ככל האפשר. חיתכו את תחתית גזע העלה על ידי חיתוך. (זוכרים את המשולשים הקטנים שהורדתי בתחתית העלה? ראו תמונה). אם בגב העלה, העורק המרכזי בעלה, עבה מידיי ובולט מידיי, "גלחו אותו" כדי שלא יקשה על גלגול העלה.

 6.  הכניסו את העלים המוכנים בקבוצות קטנות לסיר עם המיים הרותחים. אנחנו הולכים לחלוט אותם על מנת לרכך אותם. במקרה של הכרוב שלי זה לקח משו כמו 5 דקות כל פעם משום שהעלים יחסית קשים. במקרה של כרוב אחר זה ייקח פחות. אז שימו לב מתי העלה מתרכך

 7. כשהעלה מתרכך העבירו אותו לקערה עם המיי קרח על מנת לעצור את הבישול שלו ואז נעביר אותו למגבת על מנת להפטר מעודפיי המיים ולייבשו. (אל תפתרו ממיי החליטה. אנחנו נשתמש בהם בהמשך)

 8. חיזרו על התהליך עם שאר העלים עד שסיימתם. זהו. העלים מוכנים אפשר להתחיל להתעסק במילוי.

 9. בסיר בינוני על חום בינוני, שימו 1/4 כוס שמן זית ואת הבצל הקצוץ. הניחו לו להשחים לאט. הוסיפו את כף הסוכר וערבבו היטב. הוסיפו את האורז המבושל ואת שאר התבלינים וערבבו היטב.

 10. הוסיפו את הצנוברים וערבבו היטב עד שהצנוברים משנים את צבעם. הסירו מהאש והוסיפו את העשבים, צימוקים (אופציה) ואת מיץ הלימון. הוסיפו מלח ופלפל שחור וערבבו היטב. תטעמו ושפרו טעמים. (חשוב מאד.) זה בסדר קצת להגזים עם התבלינים הם עוד יתמתנו בבישול. זהו. המלית שלנו מוכנה. תנו לה להצטנן חמש דקות לפחות לפני שנתחיל במלאכת הגילגול.

 11. על עלה כרוב שימו שתי כפות גדושות של המילוי וגלגלו אותו לגליל סגור. סדרו את העלה בתוך מחבת כבדה (אופציה) כקו התפר של העלה המגוגל הוא כלפיי מטה.

 12. חיזרו על התהליך עם שאר העלים. תקפידו שתהיה שיכבה אחת של הממולאים. אם נותר לכם אורז אני מפזרת אותו בין הכרוב הממולא.

 13. שימו את המחבת על חום בינוני. הוסיפו חצי כוס או קצת יותר ממי החליטה של הכרוב והביאו לרתיחה עדינה. הנמיכו את האש וכסו את הסיר. אם המיים מתאדים הוסיפו מעט יותר. בשלו את הממלואים עוד 20-25 דקות. אה סה טו.

 14. היה ארוך ולא פשוט אבל כדרכם של כל הממולאים, שווה כל דקה.

*המתכון היפה הזה הוא בהשראת האתר אפיקורס ואנדי בראגני