חיפוש

לביבות סלק טחינה אפויות

קפיצה למתכון

יעלי, כפרה עליה, מתעקשת לדווח שהיא גירדה את הסלק בפומפיה, היא צבעה את הידיים באדום והיא רשמה 10 אצבעות חבולות. להלן תרומתה למתכון


כל פעם שנוגעים בסלק הוא צועק ששוחטים אותו לכן מומלץ להשתמש במעבד מזון עם הדסקית המתאימה. אחרת המטבח והכיור נראים כמו בית מטבחיים. (יעלי מסכימה)

לביבות סלק טחינה

חומרים

 1. 3 סלקים חיים קלופים ומגורדים. זה יוצא משו כמו 500 גרם

 2. 1 בצל בינוני מגורד

 3. 4 כפות טחינה גולמית (אפשר להמיר את הטחינה בשמן זית אבל אז נשאלת השאלה למה?)

 4. 1/2 כוס קמח כוסמין (המתכון דורש 1/2 כוס שיבולת שועל אבל אני מוצאת שקמח כוסמין עובד הרבה יותר טוב)

 5. 1 כפית כמון

 6.  1 כפית מלח

 7. 1/2 כפית פלפל שחור


הוראות הכנה

 1. נחמם את התנור ל350 בארה"ב או 180 ישראל.

 2. נרפד תבנית אפיה עם ניר אפיה. נשמן את הניר קלות בספרי שמן.

 3. במעבד מזון (או בפומפיה) מגרדים את הסלק והבצל.

 4. בקערה בינונית שמים את כל החומרים ומערבבים את החומרים לעיסה אחידה ויציבה. אם היא לא יציבה מספיק תרגישו מה צריך להוסיף. קצת טחינה להדביק את החומרים, קצת קמח כדי לייצב. מה שהבלילה דורשת. תטעמו ושפרו טעמים (אם יש לכם שעה לבזבז אפשר להכניס את העיסה למקרר. זה יעזור לייצב אותה).

 5. עם הידים צרים לביבות קטנות ומניחים אותן בתבנית.

 6. עם ספרי שמן נשמן קלות את הלביבות. זה נותן להן קריספיות קלה. אם לא ממש מתחשמק לכם אפשר לדלג מעל השלב הזה.

 7. נכניס את התבנית לתנור ל25 דקות. נוציא את התבנית ובזהירות נהפוך את הלביבות. נחזיר את התבנית לתנור לעוד 10 דקות.

יאללה פיפיל. תרבחו ותצקצקו.


3 Medium peeled, not cooked beets (around 500g) 1 Onion 4 TBs Tahini 1/2 C Finely ground Quaker (u can suplment with Flour) Cumin Salt Balck Peper

Prepare pan with baking sheet. spray it with oil so our patties wouldnt stick. To grate the beets with onion I used a food processer. if u dont have one use a grater (prepare to slaugherhouse seens. promise u'll cry) Once we have our veggie grated we add the quaker (flour), tahini and spicies. if the mix is too dry add some olive oil (around 2 TBS). We need our mix to be sticky but firm. If the mix is too watery try to drain the liquids. put the mix in fridge so it will become stable and will firm for around hour. Preheat Oven to 350. Make patties to your desire size and lay it in equal spreads. Spray patties with oil spray, that will make them a bit crispy. Put in oven for about 25 min before turning patties for 10 more min.

Its a trial and error. don’t be afraid