top of page
חיפוש

Turkey

דיר אמריקה, ממש זריז לפני, שהחג נכנס. איך צולים את הציפור, כמה זמן זה לוקח ואיך מגיעים לטריקי הכי טוב, שאכלתם אבר. הכל תחת פוסט אחד.

כל הטיפים איך לצלות טרקי הכי טוב אבר

מפשירים את הציפור

בהנחה, שאתה לא גר בחווה וההודו שלך לא עשה התעמלות בוקר, יש בידיך הודו קפוא. המקום הכי אידאלי להפשיר הודו (או כל דבר אחר) הוא במקרר. תהליך ההפשרה, ביחס ישיר לגודל הציפור, זה יכול להגיע עד לשבוע

4 – 12 פאונד ייקח לך בין יום לשלושה ימים 12 – 16 פאונד ייקח לך בין שלושה לארבעה ימים 16 – 20 פאונד ייקח לך בין ארבעה לחמישה ימים מעבר לזה, הפוסט הזה מאוחר לך מידי.

תאווררו את הציפור שלכם

אחרי, שהטרקי יוצא מהמקרר תנו לו לפחות שעה, שעה וחצי, על מנת להגיע לטמפרטורת חדר. שימו אותו בתבנית הצליה על רשת, ותנו לו להתאוורר.

הכינו את התנור שלכם

מקמו את מדף הצליה ,בחלק התחתון של התנור. חלק מהמתכונים מתחילים בטמפרטורת גבוהות לצליה אבל, ספק אם זה תורם משהו להשבחת הטעם. אנחנו נצלה את הציפור בטמפרטורה קבועה של 350 מעלות אמריקה ו180 מעלות ישראל.

שמנו את הציפור

בין אם אתם שומרי כשרות או לאו, אנחנו חייבים לשמן את הציפור. אני זקוקים לחמאה או לחמאה על בסיס צמחי. שמן פחות יעשה את העבודה. סורי. זה הדבר היחיד, שישמור על  הציפור מלהתייבש ויעשיר את הטעם שלה. שמנו את הטריקי, עם חצי כוס חמאה על בסיס צמחי או חמאה. לפחות חצי כוס. בכל זאת, הציפור מגודלת. הפרידו בעדינות את העור מגוף הציפור והחדירו עם האצבעות את החמאה, מירחו קצת גם בתוך גוף הציפור ובכל מקום שנראה לכם הגיוני. אני שומרת גם קצת בצד וכשאני בודקת טמפרטורה לציפור במהלך הצליה אני מפנקת אותה בעוד סיבוב של חמאה.

אל תשכחו לתבל

טרקי, שהוא כשר, הבשר שלו כבר ממולח אבל, העור לא. אם בחרתם להשרות את הטרקי במרינדה, דלגו מעל שלב התיבול, אבל, כל שאר הציפורים, אל תשכחו לתבל במלח ופלפל או כל מה שעולה בדמיונכם. פשוט שימו לכם את התבלינים בקערה קטנה ושפשפו את עור הטרקי והבפנוכו שלו, בתבלינים, לפני שהוא נכנס לתנור.

אם בחרתם שלא למלא את הטרקי

אם בחרתם, שלא למלא את הטרקי בסטפיניג, חשוב לדחוף תפוח, לפתח החזה (היכן שהצוואר ממוקם). התפוח ידאג, שלא יכנס יותר מידי חום לחלל החזה ולא ייבש אותו. אם בכל זאת בחרתם למלא את חלל הטרקי בסטפיניג, תזכרו שזה מאט את תהליך הצליה. אם בחרתם, שלא למלא את חלל בית החזה, בסטפיניג, שימו בתוכו רבעי בצל, מקלות סלרי, מקלות גזר ועשבים. הדבר יתרום לארומה וישביח טעם של הציפור.

על תשכחו את תחתית התבנית

טרקי, כשהוא נצלה, מטפטף את הנוזלים שבו, לתחתית התבנית. בנוזלים האלו יש את תמצית הטוב, שיש לעוף להציע. שימו בתחתית תבנית הצליה, בצלים על כל סוגיהם, ירקות שורש, סלרי, גזר, הכי אני אוהבת זה שומר ותוסיפו שתי כוסות מים או ציר של הודו אם יש לכם. הירקות יתרמו לארומה בתנור, הנוזלים ישמרו עליהן מלהשרף וכל הטוב של הטריקי ינזל לתחתית התבנית וישמש בסיס לגרייבי GRAVY  המופרסם.

כסו את הציפור

מה שלא תעשו בסוף הצליה, הציפור שלכם תראה כאילו היא נשכחה בחוף פלחמים עם שמן תינוקות עליה. כסו אותה בצורה רופפת ברדיד אלומניום כשהצד המבריק של האלומניום פונה החוצה. זה צריך להאט את החריכה של העור. לקראת סוף הצליה, אתם יכולים להוריד את הרדיד.

ללחלח או לא ללחלח?

אני יודעת, שלמדנו, שצריך להרטיב את הטרקי ברוטב, פעם אחר פעם, וזה מה שישמור עליו מלהתייבש. אבל, ופה יש ביג אבל. ממה שקראתי והצלבתי מידע ועוד קראתי, זה לא באמת מוכח, שזה מה שישמור על הציפור שלנו מלהתיייבש. זה אומנם יגרום לעור להצרב יפה אבל לא באמת ישמור על בשר הציפור, לח ועסיסי. מה גם שכל פעם, שאנחנו פותחים את דלת התנור, אנחנו מורידים את הטמפרטורה וגומרים לתהליך הצליה להתארך. אם זה עושה לכם טוב, לכו על זה. תרטיבו את טרקי כל חצי שעה. אבל כל מה שציינו למעלה צריך לעשות את העבודה. אם בחרתם להרטיב את הטרקי, אתם יכולים לבנות לכם רוטב מעניין מחוץ לתנור (ולא להשען רק על הדריפיניג DRIPPING) ואיתו להרטיב את הציפור.

מתי הטרקי שלי מוכן?

אהה. שאלת המליון. מתי הטרקי שלי מוכן? אז ככה. יש את אלה שמחשבים. על חום של 350 מעלות אמריקה ו180 מעלות ישראל, כל פאונד לוקח 13 דקות. וזה לטריקי שהוא לא ממולא. 15 דקות לאחד, שכן. יש את אלה חכמים יותר והם נשענים על מד חום. בדקו את החלק הכי עבה בחזה והחלק הכי עבה  בירכיים. כשהוא יגיע לחום של 165 תנו לו עוד שעה, והציפור שלכם מוכנה. תתחילו לבדוק כשתגיעו ל 3/4 זמן הצליה. מד חום עולה 10 דולר בממוצע. תהיו חכמים.

תנו לטרקי לנוח

כשהטרקי שלכם מוכן והוצאתם אותו מהתנור, תנוח לו לנוח לפחות 20 דקות לפני שאתם מתחילים לחתוך. 20 דקות הללו נותנים למיצים הזדמנות להתקרר ולא לברוח, כשאנחנו חותכים את הציפור. לא באמת צריך לכסות את הטרקי ברדידי אלומיניום, כשהוא נח אבל, אם אתם זקוקים ליותר זמן, כי בא לכם לעשות רוטב או כאלה, כסו אותו בניר אלומיניום.

זהו פחות או יותר. אני רוצה לאחל לכם טנקסגיבינג טוב. שנזכור ללראות את הטוב ולהיות בהודיה עליו.

bottom of page