top of page
חיפוש

זר פבלובה עם פרות יער

פבלובה היא קציפת ביצים עם סוכר, אפויה, עם מעטה פריך ומרכז דמויי מרשמלו. היא רק ניראת כמו איזה ביג שוס אבל, למעשה היא ענין פשוט להפליא.

כל אחת, שהקציפה ביצים בחייה, לעוגת טורט נניח, עשתה שלושת רבעיי פבלובה. מאחר וליבי במזרח אבל, אנוכי במערב, לכבוד יום העצמאות של אמריקה, בואו נעשה זר פבלובה. קישטתי אותה בצבעים של הדוד סם אבל, תרגישו חופשי לשים מה שמתחשמק.

אני פחות בענין של פבלובה אחת גדולה. זה נורא מסורבל לחתוך חתיכה, ומהר מאד כל הסיפור, נראה כמו זירת רצח של מרנג, ושום זכר לענן של פבלובה.

משרטטים שני עיגולים על נייר האפיה, והופכים אותו כך, שנוכל לראותם מהצד השני. (אנחנו לא רוצים סימניי עפרון על הפבלובה שלנו). בין שני העיגולים אנחנו נמקם ונעצב את קעריות הפבלובה לכדי זר.

בטח, שאפשר לזלף את השקערוריות, אם אנחנו מעוניינים במראה קצת יותר מהונדס, אבל בחייאת. יד חופשית, זה כל היופי.

עכשיו נמלא את השקעים בקצפת של שמנת מתוקה ופודיניג וניל. שוב. בצורה חופשית.

נחשוב על כל הפירות הכחולים סלייש שחורים ואדומים, שנעלה על הדעת. פיזרתי קצת מהקומפוט דובדבנים, שהיה לי, עם המיץ שלו https://liatsheerit.net/cherry-compote/

איך עושים פבלובה מושלמת

על מנת להגיע למקסימום נפח של המרנג, חשוב שהסביבה שלנו תהיה חופשיה משומן. זה אומר, שהקערה נקייה ואין בחלבונים, שום טיפת חלמון. נסו להקציף בקערה, שהיא מתכת או זכוכית. בפלסטיק, לפעמים מתחבא לו שומן ואין לנו מושג מזה. בנוסף, חשוב לוודא, שהקערה שלנו יבשה לחלוטין.

טמפרטורת חדר, קלה יותר להקצפה. אם הביצים שלכם יצאו עכשיו מהמקרר, הפרידו אותם לחלמונים וחלבונים, ותנו לחלבונים לשבת בטמפרטורת חדר 30 דקות בערך. זה לא, שאי אפשר להקציף ביצים קרות, זה רק לוקח הרבה יותר זמן.

על מנת לוודא, שהסוכר נמס לחלוטין לתוך החלבונים, שיפכו אותו בהדרגה. אם יש לכם סוכר דק, עדיף. בסוף, המרנג שלנו צריך להיות חלק לחלוטין, ולא מנוקד בגרגריי סוכר.

על מנת לייצב מרנג, אנחנו מסתייעים בקרם טרטר. קרם טרטר, עוזר לייצב את הפבלובה. לא קריטי אבל חשוב שתדעו. בגלל שקרם טרטר לא מצוי ברוב המטבחים הביתיים, השתמשתי בחומץ וקורנפלור.

תפקיד החומץ והקורנפלור הוא ליצב את המרנג ולמנוע ממנו מלהתמוטט באפיה. בנוסף, הם אלו, שמסייעים למרקם וגורמים למרכז הפבלובה להשאר מרשמלו.

אני יודעת, שזה נשמע מצחיק אבל, אפשר להגיע למצב בו אנחנו מקציפים יותר מידיי. כשזה קורה, תוכלו למצוא נוזלים בתחתית הקצף. הדבר מעיד ששברנו את הקצף. לפח, רבותיי.

מתי הקצף שלנו מוכן? פשוט. הוא מבריק, והוא נוקשה. אם תרימו את המקצף, תהפכו אותו (הקצף עכשיו הוא למעלה), ותנענעו אותו קלות, תוכלו לראות שקצף לא זז בכלל מרוב שהוא נוקשה. זה סימן שהוא מושלם.

אני ממליצה לכם לעשות את הפבלובה, לקראת ערב. כך אפשר יהיה, להשאיר את הפבלובה בתוך תנור מכובה למשך כל הלילה, ולהבטיח שהפבלובה תתייבש ותצטנן כראוי.

זר פבלובה עם פרות יער

חומרים לזר פבלובה

 1. 4 חלבונים בטמפרטורת חדר

 2. 1 כפית קורנפלור

 3. 1 כף תמצית וניל

 4. 2 כפיות חומץ

 5. 1 כוס סוכר אם יש סוכר דק לאפיה, עוד יותר טוב

חומרים לקצפת

 1. 1 1/4 כוסות שמנת מתוקה

 2. 1 כוס חלב

 3. 1 חבילה 80 גרם פודיניג וניל

להגשה

 1. שפע פרות יער כמו אוכמניות, פטל, דובדבנים, תותים, גרגריי רימון וכו'

אופן ההכנה

 1. מחממים את התנור ל150 מעלות ישראל, 225 מעלות אמריקה. מקמו את הרשת במרכז התנור.

 2. מציירים על נייר אפיה שני עיגולים (ראו תמונה). הופכים את נייר האפיה ומרפדים עימו, תבנית אפיה. מניחים בצד.

 3. בקערה גדולה שמים את החלבונים ומתחילים להקציף, מתחילים עם מהירות נמוכה ומגבירים למהירות בינונית. תוך כדי הקצפה, מוסיפים תמצית וניל, קונפלור (אני מנפה אותו עם רשת סינון) וחומץ.

 4. ממשיכים עם מהירות בינונית בהקצפה. אחרי 2-3 דקות, כשהביצים מתחילות ליצור קצף רך, מוסיפים לאט ובהדרגה את הסוכר עד שהסוכר נטמע בקציפה

 5. מעלים את המהירות למהירות גבוהה, וממשיכים להקציף, עד שהקצף שלנו הוא בעל ברק והוא נוקשה. אם תוציאו את המקצף ותהפכו אותו תראו, שהקצף יציב מאד ואינו זז כלל.

 6. קחו כף גדולה ותיצרו תלולית קטנה של מרנג בין שני העיגולים ששירטטנו (ראו תמונה). עם גב הכף (או כפית) צרו שקע או גומחה במרכז התלולית. סדרו את שוליי התלולית כך שיהיו אחידים. נחזור על התהליך עם שאר התלוליות עד שנוצר לנו זר של מרנג. (ראו תמונה)

 7. הכניסו לתנור למשך שעה וחצי. כבו את התנור והשאירו את המרנג להצטנן בתוכו למשך שעות בתנור המכובה.

 8. כשהמרנג קר לחלוטין, יוצקים את השמנת וכוס חלב לקערה בינונית, מוסיפים את אבקת הפודינג. מקציפים תחילה לאט ומגבירים מהירות עד לקבלת קצפת יציבה. אבקת הפודינג מבטיחה שהקצפת תהיה יציבה יותר מקצפת רגילה.

 9. מלאו את השקערוריות בגיבעה של קצפת, פזרו מעל פרות יער או כל פרי אחר, ועטרו בגרגיריי רימון.

 10. וו'עלנה. איזה יופי יצא לנו?!!

.

bottom of page