חיפוש

טראט חמוציות עם פרורי קרמבל

קפיצה למתכון

איך האמריקאים אומרים? "טיז דה סיזן" יענו זאת העונה לחגיגה. עכשיו, שהסופרים באמריקה, מלאים בחמוציות טריות, לא נרקח רקיחות? ברור נרקח. קחו פאי חמוציות, שאפשר ורצוי לעשות מראש. הטארט צריך 4 שעות לפחות במקרר כדי להתייצב, ויום שלם בכלל יעשה עימו חסד.

את הבצק לטראט.פאי, אפשר לעשות לפחות 3 ימים לפני. שימו במקרר והוא יחכה לכם, כשתתפנו. הקפידו, שלא לעבד את הבצק יתר על המידה. הוא עלול לאבד מהפריכות שלו.

הבצק לפאי מכיל כמות ל2 פאיים. אני חוצה אותה. מרדדת לדיסקית, עוטפת בניילון ומקפיאה. אם יש לי בצק לפאי בהיכון, כל מה שנותר זה רק להפשיר אותו והוא שלי.

המילוי הוא יחסית זריז. אין ממש מה להתעכב עליו. קצת סוכר, קצת קורנפלור, להסמיך את הסיפור ונגמר.

טוב. אז אני לא אלופה בקיפולים, אל תשפטו אותי.

ניסתם לאכול חמוציות טריות? אין ילד, שלא ניסה. זה גועל בהתגלמותו. אממה. קצת סוכר, קצת קורלפלור ותלקקו אצבעות.

גם החלק של הפרורים הוא שטויות.

והנה המלכה כשהיא אפויה. תכף נחתוך לכם חתיכה נראה לכם איך זה נראה מבפנים. היא פשוט צריכה להתייצב כמה שעות

טראט חמוציות עם פרורי קרמבל

חומרים לבצק ל2 פאי

 1. 2 וחצי כוסות קמח

 2. 1/2 כפית מלח

 3. 1 כוס (230 גרם) קוביות חמאה קרה

 4. 1/2 כוס מיי קרח

 5. 2 כפות חומץ תפוחים

חומרים למילי הטראט

 1. 6 כוסות חמוציות טריות או קפואות אם הן קפואות, חשוב להפשיר ולהניח במסננת על מנת להגיר נוזלים

 2. 1 כוס סוכר

 3. 2 כפות קורנפלור

 4. 2 כפות קמח

 5. 1/2 כפית תמצית שקדים

 6. 1/4 כפית מלח

 7. 1 כף (30 גרם) חמאה

חומרים לפרורי קרמבל

 1. 1/2 כוס קמח

 2. 1/2 כוס סוכר

 3. 1/2 כפית קינמון

 4. 1/4 כפית ג'ינג'ר

 5. קורט מלח

 6. 1/4 כוס (60 גרם) חמאה קרה

אופן ההכנה

 1. ראשית נעשה את הבצק לפאי. במעבד מזון שימו את הקמח עם המלח. טיחנו בפולסים קצרים לערבב את השתיים. בכוס גדולה, ערבבו מיי קרח עם חומץ. הניחו בצד. הוסיפו את קוביות החמאה וטיחנו בפולסים קצרים עד שתגיעו למרקם חולי של הבצק. בערך 20 פולסים. הוסיפו את מיי קרח עם החומץ בהדרגה תוך שאתם טוחנים בפולסים קצרים. טיחנו בפולסים קצרים, רק עד שמתחיל להווצר כדור בצק. הקפידו שלא לעבד את הבצק יתר על המידה. הוציאו את כדור הבצק וחלקו אותו לשני חלקים שווים. אגדו כל חלק, לכדור. עיטפו את הכדור, בצורה רופפת בניילון נצמד ורדדו אותו לדיסקית. (יותר נוח לרדד אותו דרך הניילון) הכניסו למקרר לפחות לשעתיים. אפשר להקפיא את הבצק לפחות ל3 חודשים.

 2. קמחו משטח עבודה. הוציאו דיסקית אחת מהמקרר וקלפו את הניילון מעליה. רדדו את הדיסקית לעיגול בקוטר של  35 ס"מ או 14 אינצ'. הניחו את עיגול הבצק בתוך תבנית פאי של  9 אינצ'ים או 22 ס"מ. תנסו לעשות את הזיגזוג של השוליים  עם מפרק האצבע ושתי אצבעות אחרות מהצד השני של הבצק. ואם לא הולך, עיזבו. גם שוליים רגילים יעבדו. רק תדאגו שלא יהיו שוליים שמבצבצים מעבר לתבנית הפאי. אם יש עודפים, תחתכו עם סכין חדה. הנה לכם לינק להמחשה https://www.youtube.com/watch?v=ZcQGja6jpbE  עכשיו תכניסו את תחתית הטארט לפריזר ל15 דקות בערך.

 3. חממו את התנור לחום של 350 אמריקה או 180 מעלות ישראל.

 4. בואו נעבור לחלק של המילוי. שימו את כל החומרים למילוי, בסיר קטן על חום נמוך, למשך חמש דקות בערך. ערבבו מידי פעם והסירו מהאש. הניחו למילוי להתקרר. הוציאו את התחתית מהפריזר, שימו את המילוי בתוכה והחזירו לפריזר.

 5. עכשיו נעשה את הפרורים. בקערה בינונית שימו את כל חומרי הקרמבל. עכשיו בעזרת האצבעות תתחילו "לפורר" את החמאה לתוך הקמח, ערבבו ופוררו.  ערבבו ופוררו, עד, שהכל החמאה והתבלינים נטמעים בתוך הקמח ואנחנו מקבלים פרורים קטנים. הוציאו את הטראט מהפריזר ופזרו את הפרורי קרמבל מלמעלה.

 6. הכניסו לתנור, למדף תחתון, למשך 60-80 דקות או עד ששוליי הטרארט מזהיבים. אני ממליצה לכם לשים את תבנית הטראט על תבנית אפיה, זה יחסוך לכם ליכלוך, אם החמוציות מתחילות להשתולל.הוציאו את הטראט מהתנור והניחו לו להתקרר לפחות 4 שעות לפני שאתם חותכים אותה. גלידת וניל תהיה מושלמת לידה.

 7. יאללה. הייתי פה. פיס אאוט.